قطعات موشک فضایی چین تا یک روز دیگر وارد جو زمین می‌شود

چکیده:

دفتر زباله‌های فضایی وابسته به آژانیس فضایی اروپا ر برآورد کرده است که این موشک روز یک‌شنبه،‌ ۱۹ ثور در ساعت ۵:۲۳ عصر به وقت گرینویچ وارد جو زمین می‌شود.

پرخواننده‌ترین‌ها

یک موشک فضایی چین (لانگ مارچ بی‌۵) که به تازه‌گی در مدار زمین قرار گرفته بود روز چهارشنبه، ۱۵ ثور پس از اتمام ماموریت خود به سمت زمین سقوط آزاد کرده است.

دفتر زباله‌های فضایی وابسته به آژانیس فضایی اروپا گفته است که با توجه وزن ابتدایی موشک این سقوط کنترل‌نشده سنگین‌ترین در نوع خود در طول ۲۰ سال گذشته به حساب می‌آید. این دفتر برآورد کرده است که موشک روز یک‌شنبه،‌ ۱۹ ثور در ساعت ۵:۲۳ عصر به وقت گرینویچ وارد جو زمین می‌شود.

این آژانس هم‌چنان گفته است با توجه به عدم وجود اطلاعات درباره وزن واقعی موشک در این مرحله دشوار است که با اطمینان صد درصد بتوان گفت که این موشک چگونه، یا دقیقاً کجا و در چه زمانی سقوط خواهد کرد.

این موشک پیشتر از مرکز فضایی ون‌چانگ در جنوب چین به فضا پرتاب شده بود.

چین این خطر را که راکت به زمین اصابت کرده و باعث ایجاد خسارت شود، کمرنگ جلوه می‌دهد. روزنامه دولتی «گلوبال تایمز» چین روز چهارشنبه،‌ ۱۵ ثور گزارش داد که «هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

این اولین بار نیست که فضاپیمایی به سطح زمین سقوط می‌کند. سقوط این دست تجهیزات معمولا خطر کمی برای انسان دارد، با این حال این نگرانی وجود دارد که موشک در یک منطقه مسکونی فرود بیاید.

کارشناسان آژانس، حدسی که از وزن این موشک غول‌پیکر می‌زنند نزدیک به ۲۰  تن است و نگرانی اصلی از سقوط این زباله‌ فضایی سنگین در مناطق مسکونی و پرجمعیت است.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط

اروپا و امریکا خواستار توافق سیاسی میان طرف‌های جنگ شدند

امریکا و کشورهای اروپایی از همه طرف‌های جنگ افغانستان خواسته‌اند که اقدامات فوری و لازم را برای کاهش خشونت و به ویژه جلوگیری از تلفات غیرنظامیان برای فراهم‌سازی محیط مناسب برای رسیدن به یک توافق‌سیاسی روی دست بگیرند.