رادیو نوروز

اسرائیل خانۀ رهبر حماس در غزه را بمباران کرد

حملات هوایی اسرائیل به کشته شدن ۲۶ فلسطینی انجامید و حماس نیز راکت‌هایی را از غزه به سوی اسرائیل شلیک کرد

مقامات بهداشتی غزه می‌گویند: «حملات هوایی اسرائیل در لحظات آغازین روز یک‌شنبه جان ۲۶ فلسطینی به شمول ۸ کودک را گرفت. تلفات حملات سحرگاه اسرائیل به غزه ۱۷۴ نفر به شمول ۴۷ کودک رسید.» حماس نیز در پاسخ به این حملات، راکت‌هایی را به سوی اسرائیل شلیک کرده است.

اما مقامات اسرائیل می‌گویند این حملات ۱۰ کشته داشته است که دو نفرشان کودک بوده‌اند.

انتظار می‌رود شورای امنیت سازمان ملل تحقیقات خود را در مورد گسترش جنگ اسرائیل و فلسطین آغاز کند.

سخنگوی سازمان ملل روز یک‌شنبه در مصاحبه‌ای گفت: آنتونیو گوترز، دبیر کل سازمان ملل به هر دو طرف یادآوری کرد که هرگونه حمله به غیرنظامیان و ساختارهای رسانه‌ای، ناقض حقوق بین‌الملل است و باید تحت هر شرایطی از آن جلوگیری کرد.

پس از اینکه اسرائیل ساختمان ۱۲ طبقه‌ای در غزه را نابود کرد، هم حماس – گروه اسلامی که در محاصره است – و هم اسرائیل تأکید کرده‌اند که به شلیک‌های فرامرزی خود ادامه خواهند داد. در این ساختمان ۱۲ طبقه دفتر خبرگزاری آسوشیتدپرس ایالات متحده و دفتر قطر خبرگزاری الجزیره قرار داشت.

ارتش اسرائیل اعلام کرد در حمله به ساختمان الجلا که دفاتر نظامی حماس در آن قرار داد توجیه قانونی داشته و پیش از آن به غیر نظامیان هشدار داده است تا آنجا را ترک کنند.

آسوشیتد پرس این حمله را محکوم کرد و از اسرائیل خواست مدارکی مبنی بر فعالیت حماس در این ساختمان ارائه کند. مسئول این دفتر گفت: هیچ نشانه‌ای دال بر وجود یا فعالیت حماس در این ساختمان وجود ندارد.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط

coming soon

وبسایت رادیو نوروز این‌جاست: https://radionowruz.com​

تماس با ما

رادیو نووروز از تماس شما متشکریم. همکاران ما تلاش خواهند کرد به زودترین فرصت به پیام شما پاسخ دهند. اگر پیام شما درباره نحوه ارسال

چرا غزه – پر جمعیت‌ترین مکان کرۀ زمین – روی نقشۀ گوگل تار دیده می‌شود؟

با اینکه تصاویر باکیفیت در اختیار شرکت‌های ماهواره‌ای قرار دارد، قسمت عمدۀ سرزمین‌های اسرائیل و فلسطین در گوگل اِرث با کیفیت پایین ظاهر می‌شود و به سختی می‌توان از طریق نقشۀ گوگل اتومبیل‌ها را در غزه دید.