رادیو نوروز

امنیت ملی اظهارات منصوب به احمدضیا سراج در مورد رسانه‌ها را رد کرد

خبرنگاران

ریاست عمومی امنیت ملی اظهارات منصوب به احمدضیا سراج رییس این نهاد در باره تهدید رسانه‌ها را رد کرد و گفت که سخنان آقای سراج تحریف و جهت‌گیرانه نشر شده است. این ریاست چهارشنبه شب، پانزدهم ثور با نشر خبرنامه‌ای گفت که امنیت ملی به عنوان تنها نهادی در خط مقدم حفاظت و صیانت از آزادی بیان، رسانه‌ها و خبرنگاران است.

عارف رحمانی، عضو مجلس نماینده‌گان در رشته توییتی نوشته بود که احمدضیا سراج، در نشست سری مجلس گفته است: «تبلیغات بعضی از تلویزیون‌ها به نفع طالبان شوکه کننده است، این آزادی بیان نیست، بلکه سوء‌ استفاده از آزادی بیان است‌، تحمل نمی‌کنیم.»

آقای رحمانی هم‌چنان به نقل از احمدضیا سراج گفته بود که مطبوعات ما، سیاسیون و کارشناسان ما باید متوجه جنگ روانی دشمن باشند. کسانی که با تروریستان ارتباط برقرار می‌کنند و به نفع آن‌ها تبلیغات می‌کنند؛ با آن‌ها مثل یک تروریست برخورد می‌کنیم.

در همین حال ریاست عمومی امنیت ملی تاکید کرده است که افشا و القای تحریف شده‌ محتویات مجالس سری در فضای عمومی، غیر قابل پذیرش، خلاف مواد قانون اساسی و خلاف اصول وظایف داخلی مجلس نمایندگان است.

امنیت ملی هم‌چنان گفته است که در برابر هرگونه توطیه، دسیسه، تهدید و تلاش برای محدودسازی فعالیت‌های رسانه‌ای از سوی دشمنان داخلی و خارجی ایستاده‌گی خواهد کرد.

نی یا دفتر حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان نیز از دولت افغانستان و گروه طالبان خواسته است که مطابق قوانین ملی و بین‌المللی آزادی رسانه‌ها را محدود نسازند.

به اشتراک بگذارید:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email

مطالب مرتبط

coming soon

وبسایت رادیو نوروز این‌جاست: https://radionowruz.com​

تماس با ما

رادیو نووروز از تماس شما متشکریم. همکاران ما تلاش خواهند کرد به زودترین فرصت به پیام شما پاسخ دهند. اگر پیام شما درباره نحوه ارسال

چرا غزه – پر جمعیت‌ترین مکان کرۀ زمین – روی نقشۀ گوگل تار دیده می‌شود؟

با اینکه تصاویر باکیفیت در اختیار شرکت‌های ماهواره‌ای قرار دارد، قسمت عمدۀ سرزمین‌های اسرائیل و فلسطین در گوگل اِرث با کیفیت پایین ظاهر می‌شود و به سختی می‌توان از طریق نقشۀ گوگل اتومبیل‌ها را در غزه دید.